Jiezne paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14 d. minėjimas prasidėjo šv. Mišiomis, kuriose klebonas kun. Rolandas Bičkauskas kvietė melstis, kad mūsų tautoje gedulo būtų mažiau ir daugiau būtų vilties; kad būtume gyvybės, o ne mirties puoselėtojai; kad mirusieji tremtiniai išvystų dangiškąją tėvynę. Pamoksle kun. Rolandas priminė skaudžius mūsų tautai istorinius įvykius: „1941m.birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Iš viso išvežta apie 18 500 žmonių, kurių didžioji dalis vežti į tremtį, kiti – į GULAG'o stovyklas. Buvo ištremta daug to meto politikų, kitų visuomenės veikėjų, tarp kurių ir antrasis Lietuvos Respublikos prezidentas Aleksandras Stulginskis. Tarp teroro aukų buvo beveik 1,2 tūkst. mokytojų ir 79 kunigai... Tačiau birželio 14-oji ne tik gedulo, bet ir vilties diena. Vilties išgyventi, vilties sugrįžti į tėvynę, vilties, kad šie įvykiai daugiau nepasikartos.“ Taip pat klebonas atkreipė dėmesį, kad „neužtenka žinoti skaudžią praeitį. Tai tik proto išdava. Reikia dvasios, kad žmogus galėtų kurti, o ne griauti, gimdyti, o ne žudyti. Kur rasti žmogui dvasinio peno? Bus tokių, kurie sakys: išgyvenant vienybę su gamta, kiti: sportuojant, treti: siekiant pažinimo. Viso to žmogui reikia, bet dvasią žmogui suteikė Dievas, ir tik jis gali ją sustiprinti. Tik jis perkeičia žmogaus egoizmą ir savimeilę į meilę, neapykantą į gailestingumą. Be Dievo žmogus nužmogėja... Gedulo ir vilties dienoje apsispręskime už žmogiškumą ir paveskime mūsų tautiečius - kentėjusius tremtį ar tremtyje mirusius Dievo gailestingumui.“
Po pamaldų dalyviai susirinko bažnyčios šventoriuje prie tremtinių kryžiaus, o po to minėjimas, kurį organizavo Jiezno gimnazija, Jiezno seniūnija ir Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras, tęsėsi prie partizanų paminklo.
-jž-