Nejaugi liksiu užribyje?

Kuomet popiežius Benediktas XVI paskelbė Tikėjimo metus, daugelis galvojo, kas čia naujo, juk apie tikėjimą ir taip kasdien kalbama bažnyčiose. Tačiau įvyko. Šalia įvairių įvykusių ir dar įvyksiančių renginių, kuriais esame raginami pagilinti ar atnaujinti tikėjimą, šiais – Tikėjimo metais – atsistatydino popiežius Benediktas XVI, įvyko konklava ir jau turime naują šv. Tėvą – popiežių Pranciškų. Tokį paprastą, kuklų ir žmonišką... Telaimina Viešpats šv. Petro įpėdinį.
Artėjant Didžiajam metų bei visos istorijos Įvykiui, lydint vieninteliam lietuvių kilmės šventajam Kazimierui, „pabuskime“ ir leiskime Tikėjimo įvykiams suktis ir mumyse. Dievas trokšta mano atsako. Nejaugi liksiu užribyje? Išbalinę Gavėnios rekolekcijose Avinėlio kraujyje krikšto „drabužį“, dalyvaukime Didžiojo Tridienio liturgijoje: Eucharistijos įsteigime, Kristaus kančioje ir mirtyje bei švęskime Viešpaties Prisikėlimą. Tai slėpiniai, į kuriuos turime pasinerti. Jie mus maitina, stiprina kančioje, suklupus prikelia... Kitaip Velykos bus tik marginti kiaušiniai.
Su mūsų Viešpaties pergale, su Kristaus prisikėlimu, mielieji.

Kun. Rolandas Bičkauskas