Malda prie Pivašiūnų Dievo Motinos paveikslo

Kiekvienais metais rugpjūtį Pivašiūnuose švenčiami Švč. M. Marijos Žengimo į dangų (Žolinės) atlaidai. Visą aštuondienį, kasdien, meldžiamasi vis kita intencija: už parapijas, šeimas, vaikus ir jaunimą, ligonius, pedagogus, žemdirbius. Daug tikinčiųjų tomis dienomis suplaukia į pagrindinę mūsų vyskupijos šventovę.
Šiais metais, rugpjūčio 20 d., nemaža jiezniečių maldininkų grupė kartu su parapijos klebonu kun. R. Bičkausku ir choristais dalyvavo Žolinės atlaiduose Pivašiūnuose. Tą dieną buvo meldžiamasi už vaikus ir jaunimą. Mūsų klebonas vadovavo šv. Mišioms, sakė homiliją. Pamaldų metu giedojo Jiezno bažnyčios choristai.
Regis kunigas tas pats, giesmės tos pačios, bet ši šventovė turi savo dvasinę jėgą - stebuklais garsėjantį Dievo Motinos su kūdikėliu paveikslą. Čia tikintieji patiria įvairių malonių. Tai liudija žmonių pasakojimai, prie paveikslo pakabinti „votai“ – tikinčiųjų padėkos ženklai.
Todėl prasmingai skamba kun. A. Šato giesmei parašyti žodžiai:

O Marija Pivašiūnų,
Motina Stebuklingoji!
Kas jos šaukias, tas nežūna,
Ji paguodžia ir išklauso.

Eug. Rimšienė