Kovo 11 d. melstasi už tėvynę ir jos žmones

Kovo 11 dieną, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 21 metines, Jiezno bažnyčios varpai visus pakvietė į pamaldas. Tikinčiuosius bei tėvynę mylinčius pasitiko iškeltos Lietuvos ir Jiezno vėliavos. Eucharistijai vadovavo Jiezno klebonas kun. Rolandas, kuris kvietė visus melstis už tėvynę bei jos žmones.
Pamoksle kun. Rolandas kalbėjo: „Prieš 21-erius metus Lietuva išsiskyrė gebėjimu susitelkti, parodyti lietuvių tarpusavio santarvę. Gyvenant Sąjūdžio dvasia, nepasireiškė neapykanta ne tik kitaip mąstantiems, bet ir kitataučiams, nes visi vieningai siekė bendro tikslo... Šiandien regis taip pat reikėtų kilnaus ir oraus patriotiškumo. Tačiau tautiečiai susiskaldę į atskiras grupes: politines, verslo, nusikalstamas, kurias vienija bendras bruožas: kas ne su mumis, tas prieš mus. Ką tik įvykę rinkimai į savivaldą dar kartą tai paliudijo. Pasitelkiant šmeižtą, melą, buvo siekiama savų, bet ne Lietuvos tikslų. <...> Atgimimo laikotarpiu populiari buvo iliuzija, jog išsivaduosime iš imperijos gniaužtų ir prasidės ne gyvenimas, bet rojus. Laisvė automatiškai nepadaro žmogaus nei gražaus, nei protingo, nei padoraus. Laisvė - tai galimybė. <...> Tik perlipę per savo puikybę ir egoizmą, melsdami Dievo pagalbos, telkdamiesi draugėn, sugebėsime puošti savo žemę, savo valstybę, kurioje bus gera gyventi mums ir miela atvažiuoti svečiams“. Užbaigdamas pamokslą, klebonas apgailestavo, jog tautinėje šventėje nedalyvavo nei vadovai, nei politikai ir kėlė retorinį klausimą: „Ar jie nemyli tėvynės, ar netiki Dievu?“
Po palaiminimo tradiciškai buvo sugiedotas Lietuvos himnas.

-jž-