Lietuvos kariuomenė
turi naują ordinarą

Šių metų liepos 2 dieną popiežius Benediktas XVI priėmęs Šiaulių vyskupo E.Bartulio atsistatydinimą iš Lietuvos kariuomenės ordinaro pareigų, nauju kariuomenės ordinaru paskyrė Lietuvos vyskupų konferencijos generalinį sekretorių monsinjorą Gintarą Grušą.

Rugsėjo 4 d. mons. G. Grušas buvo konsekruotas vyskupu, Lietuvos kariuomenės ordinaru.
- Šiandien pasaulis sunkiai suvokia, kad vyskupas nėra valdovas ar renginių ir suėjimų garbingas papuošalas, bet visų pirma - maldos ir dvasinio gyvenimo vyras, kuris nebijo nepopuliarių sprendimų, nes vadovaujasi Šventuoju Raštu, įsakmiai sakančiu: Dievo reikia labiau klausyti negu žmonių. - savo homilijoje pabrėžė Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis.
Gintaras Grušas gimė 1961 m. Vašingtone (JAV), augo lietuviškoje šeimoje, aktyviai dalyvavo Los Andželo Šv. Kazimiero lietuvių parapijos gyvenime, Ateitininkų federacijos veikloje. Prieš stodamas į kunigų seminariją baigė matematiką ir informatiką Kalifornijos universitete, dirbo IBM korporacijoje.
1992 m. Vilniuje G. Grušas priėmė diakono šventimus, 1994 m. kunigystę. Tais pačiais metais išrinktas Lietuvos vyskupų konferencijos generaliniu sekretoriumi. 1997 m. grįžęs į Romą tęsė studijas Popiežiškajame Šv. Tomo Akviniečio universitete, ir 2001 m įgyja bažnytinės teisės daktaro laipsnį. 2001-2003 m. - Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius. Nuo 2002 m. eina Lietuvos vyskupų konferencijos generalinio sekretoriaus pareigas.
2003 m. G.Grušui buvo suteiktas Šventojo Tėvo kapeliono - monsinjoro - titulas. Greta gimtosios lietuvių moka anglų, italų ir prancūzų kalbas.

dagiau nuotraukų
-jž-