Klausiate – atsakome

Kodėl šv. Kalėdas švenčiame visuomet tuo pačiu laiku, t.y. gruodžio 25 d., o šv.Velykų data kiekvienais metais vis kitokia?

Nuo pat krikščionybės pradžios, tikintieji šventė Velykas -Kristaus Prisikėlimą, nes tai Bažnyčiai buvo svarbiausia. Kadangi Kristaus prisikėlimas įvyko judėjų Velykų šventės dienomis, Bažnyčia iki šių dienų vadovaujasi mėnulio kalendoriumi ir Velykas švenčia pirmąjį sekmadienį po pirmos pilnaties po pavasario lygiadienio.Taigi Velykų data įvairiais metais gali kisti nuo kovo 22 iki balandžio 25 dienos. Šv.Kalėdos – Kristaus gimimas Bažnyčioje buvo pradėtos švęsti praėjus keliems šimtmečiams. Ankstyvieji krikščionys švęsdavo Kristaus Apsireiškimo dieną (sausio 6 d), o gimimo datą pradėta nustatinėti tik po kelių šimtmečių, vadovaudamiesi Grigaliaus kalendoriumi. Dabar manoma, kad Jėzus gimė gruodžio 25 dieną, nors dėl tikslios gimimo datos nėra vieningos nuomonės. Nuo seno šiaurės pusrutulyje gruodžio 20-23 dienomis, kai diena tampa trumpiausia o naktis ilgiausia, buvo minimas Saulės atgimimas. Krikščionims Pasaulio šviesa yra Kristus, tad Jo gimimas ir yra švenčiamas gruodžio 25 d.